Všetko, čo potrebujete vedieť o pleťových maskách
Pleťové masky. Niekto ich má doma na každý deň v týždni, iný je verný jednej stálici, ďalší ich kupuje nárazovo, či mieša podomácky a možno nás čítate i vy – takí, ktorí pleťové masky nemáte, nepoužívate, alebo neviete, ako si vybrať. Pleťové masky, alebo ich predchodcovia, sú na scéne už naozaj dlho. Rôzne pasty a mixy byliniek, či ingrediencií, sa používali už pred tisíckami rokov a v podstate je tomu tak doteraz. Dnes za masku považujeme koncertovanú starostlivosť, ktorá nám vie pomôcť s rôznymi kozmetickými problémami: dokáže upokojiť zápal, hydratovať pokožku, zjemniť a vyhladiť póry aj vrásky, či rozjasniť na počkanie. Efekt je niekedy instantný, krátkodobý, inokedy je maska dlhou cestou za krajšou pleťou (popri tom však stále dokáže mať aj instantný WOW efekt). Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako to, že pleťová maska funguje? A či vôbec? Naozaj je to také kúzlo a naša pleť si z nej vezme všetko, čo obal masky sľubuje? A ak to tak je, prečo teda masky nepoužívame každý deň a prečo vlastne nepoužívame iba masky? Kde a kedy celý tento nápad s maskami vznikol? Poďme si dnes opäť objasniť otázky, dohady, mýty a pozrime sa maskám poriadne na „zúbok“.
Čo sa v dnešnom článku dozviete?
- ako masky vznikli a aká je ich história
- akú ponuku masiek máme v súčasnosti
- čo si treba pri maskách všímať
- jednotlivé druhy masiek
- pre koho sú vhodné a ako fungujú
- zásady použivania pleťových masiek
Od Ubtanu, cez krokodílí trus, až po olovnaté nátery

Súčasnosť
Ako to s maskami vlastne je? Čo si treba všímať a čo pleť dokáže absorbovať?
Aký je rozdiel medzi všetkými tými maskami?

Zásady používania masiek
-
Masku aplikujeme na vyčistenú a tonizovanú pleť, pred gélovými, krémovými a plátennými maskami môžeme použiť aj sérum.
-
Niektorí odborníci odporúčajú pred aplikáciou masky naparovanie, postačiť však môže aj kúpeľ, či sprcha. Názory na tento proces sa však líšia, dajte si pri naparovaní pozor, nič netreba preháňať, aby neprišlo k tvorbe „rozšírených žiliek“.
-
Z času na čas môžete pred aplikovaním masky využiť aj techniku microneedlingu. Treba na to valček s mikroihličkami, ktorý nájdete napríklad aj u slovenskej značky Navia. Vyvarujte sa však po tejto procedúre masiek, ktoré obsahujú AHA a BHA kyseliny a enzýmy.
-
Ak máte masku v tégliku, používajte priloženú špachtličku, prípadne si ju zadovážte. Maska tak zostane čistá, nebudete do nej prstami zbytočne zanášať nečistoty.
-
Masku aplikujte podľa návodu, zbytočne neexperimentujte.
-
Dodržiavajte čas pôsobenia masky. Vždy.
-
Masku odstráňte podľa návodu a použite váš obľúbený krém.
