Register účinných látok

Načo sú konkrétne látky, vitamíny, minerály, či adaptogény vhodné? Pripravili sme si pre vás prehľadný zoznam, ktorý pravidelne dopĺňame a vylepšujeme.

Ako sa prejesť k silnej imunite

Imunitný systém – váš osobný strážca

      Imunitný systém je mimo nervového systému najkomplexnejší orgán, ktorý ľudský organizmus má. Respektíve je to komplex mechanizmov a reakcií vo vnútri organizmu, ktoré ho ochraňujú pred chorobami a zápalom, spôsobenými baktériami, vírusmi, jednobunkovcami, hubami či tumorovými bunkami. Hlavnou úlohou imunitného systému je rozoznať vlastné a cudzie bunky ako aj tkanivá alebo chemické látky. To znie všetko dosť dôležito, však? Imunitný systém je ako náš antivírus, pršiplášť, skafander, naše hradby. Ochraňuje nás pred hrozbami zvonka a treba sa oň starať. Súčasná veda predpokladá, že naše gény nie sú všetko. Na to, aby dozrela naša imunita (a oveľa viac), potrebujeme mikróby ( = baktérie, kvasinky, vírusy...) v tráviacom trakte. Dnešnou témou bude teda vaša vidlička, či lyžička a ich moc nad vašou imunitou.


     


Spravte z nového roku VÁŠ ROK

Nie sme zástancami ani "hejteri" novoročných predsavzatí. Sme však zástancami CELOROČNÝCH predsavzatí, snov, plánov, cieľov, zoznamov a akejkoľvek formy bdelého a vedomého snívania a následnej práce za účelom dosiahnutia jednotlivých položiek zo zoznamu, či predsavzatí (volajte to, ako chcete).


Prvá pomoc pri bolestiach brucha

Ďalej