Blog
Register účinných látok
Všetko, čo potrebujete vedieť o pleťových maskách
Sprievodca ochranou pred slnkom - história, fakty a legendy o SPF
Upchaté póry - čo je príčina a ako s tým bojovať?
Doplnky výživy - kedy užívať a ako ich nakupovať?
PCOS - od akné, cez depresie až po neplodnosť + veľké interview
Ako sa prejesť k silnej imunite
Imunitný systém – váš osobný strážca
Imunitný systém je mimo nervového systému najkomplexnejší orgán, ktorý ľudský organizmus má. Respektíve je to komplex mechanizmov a reakcií vo vnútri organizmu, ktoré ho ochraňujú pred chorobami a zápalom, spôsobenými baktériami, vírusmi, jednobunkovcami, hubami či tumorovými bunkami. Hlavnou úlohou imunitného systému je rozoznať vlastné a cudzie bunky ako aj tkanivá alebo chemické látky. To znie všetko dosť dôležito, však? Imunitný systém je ako náš antivírus, pršiplášť, skafander, naše hradby. Ochraňuje nás pred hrozbami zvonka a treba sa oň starať. Súčasná veda predpokladá, že naše gény nie sú všetko. Na to, aby dozrela naša imunita (a oveľa viac), potrebujeme mikróby ( = baktérie, kvasinky, vírusy...) v tráviacom trakte. Dnešnou témou bude teda vaša vidlička, či lyžička a ich moc nad vašou imunitou.
Nafukovanie a plynatosť – problémy, o ktorých sa nehovorí
Spravte z nového roku VÁŠ ROK
Nie sme zástancami ani "hejteri" novoročných predsavzatí. Sme však zástancami CELOROČNÝCH predsavzatí, snov, plánov, cieľov, zoznamov a akejkoľvek formy bdelého a vedomého snívania a následnej práce za účelom dosiahnutia jednotlivých položiek zo zoznamu, či predsavzatí (volajte to, ako chcete).
Prvá pomoc pri bolestiach brucha
Červené tabu
5 zdravých nápojov, ktoré sa oplatí poznať a piť
Karotenoidy - poklad pre zdravie + recept na batátovo mrkvovú polievku
Tienisté pozadie intímnej hygieny
7 778 796 495 ľudí, 1 planéta. Žiaden plán B. Na život si musíme vystačiť „iba“ s našou Zemou. Témy ako udržateľnosť, zero-waste, eco-friendly, či environmentálny dopad sú preto momentálne, v 21. storočí, viac ako aktuálne. Naša uhlíková stopa, ktorú po sebe na našej planéte zanecháme, je výsledkom našich návykov, životného štýlu, presvedčenia, odhodlania. Niektorí ľudia stúpajú do čerstvo vyliateho betónu a stopa po nich zostáva na dlhé roky, iní kráčajú ako cez hustý les a cestou všetko ničia, ale sú tu aj takí, ktorí kráčajú ako po tráve, ktorej steblá sa po každom kroku rýchlo narovnajú. Je len na nás, do ktorej kategórie chceme patriť.